Když jste “v tom”

Přidáno: 08.07.2016

Recenze knihy: Petříčková Renata - Jsem těhotná, ne nemocná!

Těhotenství je to nejkrásnější období v životě ženy. Říká se to, že? Ve filmech to tak ostatně vypadá. Jenže když jste “v tom”, může být vše na hony vzdálené získané iluzi. Kniha Renaty Petříčkové Vás provede těhotenstvím takovým, jakým ve skutečnosti bývá - bez příkras a kudrlinek.   

 

Příruček a průvodců těhotenstvím je hodně. Některé obsahují suchá fakta, jiné jsou psané s nadsázkou a chtějí hlavně pobavit. Tato kniha je jak věcná, tak pohodová, navíc zahrnuje vlastní názory a zážitky autorky, které si mnohdy svěřují jen kamarádky. Prochází důkladně měsíc po měsíci změny všech účastníků akce 2v1 a pomáhá přijít na to, jak s nimi fungovat. Nevyhýbá se proto ale ani nepříjemným tématům. Někoho může čtení o hrozících problémech vyděsit, ale s touto knihou v ruce to zvládnete. Autorka vám laskavým způsobem poradí, co s tím. A tak když váš partner jen nechápavě krčí rameny nad vašimi těhotenskými vrtochy a stesky, najdete zde tu pravou podporu a pochopení.

 

I když je největším strašákem těhotenství porod, po kterém má přijít jen to krásné v podobě malého milovaného uzlíčku, “jiný stav” vás jen tak neopustí a očekávaná pohoda a radost z miminka může být spíš stavem hodným psychiatra a vstupenkou do dalších nepříjemností s vlastním tělem a emocemi. A i když má toto období trvat jen šest týdnů, můžete si snadno připadat jako by trvalo šest let. Bez obalu nahlédněte díky této knize do šestinedělí, které je v mnoha příručkách o těhotenství opomíjeno.

 

“Už si tedy opravdu myslíte, že je to tady a vyrážíte do porodnice. Obyčejně někde zazvoníte na zvonek u porodnice, jedete-li v noci či jinou ne křesťanskou hodinu. Vyjde více či méně příjemná porodní asistentka, nebo se vás v mluvítku zeptá, proč že zvoníte. Divná otázka a podvakrát jsem se jí divila … asi rodím, nebo myslíte, že nás baví vstávat v jednu v noci a zvonit jim na zvonek?”

 

Kniha se po úspěchu v roce 2009 dočkala nyní druhého vydání v nakladatelství IFP publishing. Autorka Renata Petříčková vydala po této prvotině také knihy pro děti. Pokud pro ni budete mít nějaké rady nebo připomínky, jistě si s Vámi o nich ráda promluví.


Hodnocení: 85%


Zpět na seznam článků
Copyright 2015 - 2021 © Malý človíček