Komiksové dějiny Evropy - Haškovec Vít - Malované dějiny Evropy

Přidáno: 30.04.2018

RECENZE knihy:


Dějepis mi ve škole nevoněl. Byla to jen čísla, jména a události, souvislosti mi z přemíry toho všeho unikaly. Ze všeho v dospělosti zůstal jedině pocit, že si toho o dějinách pamatuji opravdu velmi málo. Proto vítám příležitost, kdy si tyto informace můžu utřídit a pomocí obrázků, jako dítě, zapamatovat.

Kniha Malované dějiny Evropy má šest různých ilustrátorů a je to při zběžném prolistování poznat. Každý má jiný styl, ale nevadí to ničemu, spíš naopak. Kapitoly jsou tím o něco zajímavější a pro někoho, kdo si pamatuje spíše obrázky, je to zpestření pro unavenou paměť. Trošku horší to je s reálností zobrazených rozhovorů. Celkem brzy je jasné, že nakreslené rozhovory, se jen těžko odehrály. Ale pro vměstnání takového množství informací a údajů nebylo nejspíš jiné východisko. Některé události by si zasloužily ještě detailnější zpracování, možná i samostatnou kapitolu. Třeba poslední kapitola Evropská unie o vzniku tohoto společenství a jeho fungování prozradí jen velmi málo. Naopak je pozornost napříč celou knihou velmi pěkně soustředěná na vědu a vědecké objevy.

 

Ukázka z knihy Malované dějiny Evropy Ukázka z knihy Malované dějiny Evropy

 

I když je to podle vydavatele kniha pro děti (od devíti let), není k zahození ani pro dospělé a ani pro menší děti, se kterými si rodiče u ní budou povídat a doplňovat to, co sami znají. Pokud si tedy chcete osvěžit paměť o historii, ale knihy, které by se hemžily v nemasném neslaném textu letopočty, Vás odrazují, Malované dějiny Evropy jsou Vaší volbou. Pěkně od mamutů, přátel člověka - psů, přes Archimeda, Kolumba, Berlínskou zeď až do Evropské unie.

 

Hodnocení: 90%

Autor: alebo


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2015 - 2021 © Malý človíček