Městečko Mamoko - obrázkové čtení

Přidáno: 03.12.2017

Městečko Mamoko, země Akuku, lev Hugo Hříva, opičák Štěpán Štístko, pes Evžen Kropenatý, … nevíte, o kom a o čem je řeč? Pusťte k tomu dětskou fantazii a uvidíte. Městečko Mamoko patří do kategorie obrázkového čtení podobně jako známé Jaro, Léto, Podzim, Zima, Noc od Rotraut Susanne Bernerové.

Příběhy, které si při listování knihou a hledání postaviček vytváříte, jsou nápadité a je jich více než hodně. Budete otáčet stránky tam a zase zpátky a objevovat a doplňovat celý příběh. Kniha si čtenáře (i ty malé) umí vtáhnout. Vypátrat ztracená jablka na všech stránkách je také oříšek na několik posezení a stejně s tím nebudete nikdy hotovi. Hlavními aktéry jsou zvířátka a dokonce i mimozemšťánek. Městečko je to proto praštěné, ale přitom plné reálných situací (hasič spěchající k požáru, poraněná psí packa, stavba domu, nákupy na náměstí, prchající zloděj a nebo třeba rodina na procházce a ztracená holčička).   


Obrázky mě nijak neuchvátily a barevné ladění stránek do různých odstínů také ne. Jenže není důležité, jaké to připadalo mně, ale co si o tom myslel ten můj malý člobrda. A ten byl nadšený. Knížku si v prvních dnech nosil doma stále s sebou a dával ji dospělákům, aby mu četli. I měsíc po pořízení si na ni vzpomene a chce si o ní povídat. Takže pokud řešíte Vánoce pro vaše prťata a právě Jaro, Léto a spol. u vás doma fungovaly, máte šanci udělat radost s Městečkem Mamoko.


Městečko Mamoko patří k našim oblíbeným knihám

 

Z jiného soudku a pro mladší rošťáky je leporelo Náš svět: Zvířata. Tahle knížka potěšila hlavně mě, protože jsem konečně našla inspiraci, jak mohu i já snadno nakreslit zvířata, aniž by z toho vždy vznikla univerzální kombinace krávy, koně, psa a slona. I když je knížečka pro menší, tříleťák si jí rád listuje a chce, abych mu podle ní malovala. Další z této série leporel je o hračkách a o zemi.


Třetí kniha, která se k nám z Albatrosu dostala na testování je Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky. Nejsou to tradiční říkadla, která jste slýchali už od svých maminek, ale jsou to krátké a vtipné hlášky s rýmem. U nás doma některá z nich hodně rychle zdomácněla.


Jejda, jejda, jejda,

už k nám přijel strejda!

Přivezl mi dárek -

lahůdkový párek!


Poslední kousek byl označen jako První čtení. Název Jak krásná je Panama mi napověděl jen velmi málo. A i přes ilustrace bych čekala dětskou formu cestopisu. Byl to ale milý příběh Tygříka a Míši, kterým jednoho dne po řece připlula bedna vonící po banánech s nápisem Panama. Od té chvíle začali snít o zemi, kde je všechno jinak, vše je krásnější a daleko větší. Děti čeká příběh s jednoduchým poučením. Panama je prostě tam, kde máte dobrého přítele, který vám na cestě pomůže v nesnázích.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2015 - 2021 © Malý človíček