Na křídlech hodného draka

Přidáno: 09.07.2018

RECENZE knihy 

Campbellová Jen - Franklinova létající knihovna

Drak, na kterém sedí a usmívá se holčička. A spolu si čtou. Utopie? Ne, to je drak Franklin, který miluje knihy a čtení příběhů. A holčička Luna, která je na tom stejně jako on. Draka se ale všichni bojí a není tak pro něj vůbec jednoduché najít přátele a ani spřízněné duše i přesto, že je hodný. Luna ale z pohádek ví, že se draků bát nemusí a s Franklinem se díky společnému koníčku spřátelí. Společně vymyslí, jak se sblížit i s ostatními lidmi - založí knihovnu, ale ne jen tak ledajakou, dokonce létající knihovnu na Franklinových zádech.

“V knížkách, jež milují, bohatství vidí a chtějí ho sdílet se spoustou lidí.”


Kniha Franklinova létající knihovna je krásný pohádkový příběh o lásce ke čtení a o tom, jak dokáže sblížit i zdánlivě nesourodé a ukazuje cestu ke vzájemnému pochopení a cestách k toleranci.


Kniha je psaná v rýmu a je doplněná ilustracemi Katie Harnettové. Autorkou příběhu je Jen Campbellová, která je sama velkou milovnicí knih. Napsala už humoristickou knihu Divné hlášky z knihkupectví a Další divné hlášky z knihkupectví. Sama pracovala přes deset let v knihkupectví a usoudila, že by byla škoda nezaznamenat si některé hlášky.


Kniha je doporučená pro děti od čtyř let věku. Synovi, kterému čtyři brzy budou, knihu čteme, ale nepatří mezi jeho nejoblíbenější. Po prvním přečtení jsem protočila panenky a váhala i já, jestli někdo doporučený věk netipoval jen tak od oka. Text není bohužel úplně jednoduchý na pochopení pro naše nejmladší. Kouzlo knihy objevuji až postupně s dalším a dalším čtením. A s každým dalším čtením se mi líbí víc a víc. Ano, ke čtení doporučuji, jen je potřeba dát knize svůj čas a třeba i prodiskutovat s dětmi, o čem se tam píše.


V Knihozemi máme přece jen jiné favority na vítěze jako je Tajemství starého domu nebo Gerda.

 


Hodnocení: 75%

Autor: alebo


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2015 - 2021 © Malý človíček